Bővülő amerikai agrárkapcsolatok
Az oktatási és kutatási kapcsolatok bővítéséről, valamint a nemzetközi együttműködések előmozdításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem a Dél-Dakotai Állami Egyetemmel. A partnerségi szerződést Harsányi Endre agrár- és élelmiszertudomány fejlesztéséért felelős ágazatfejlesztési rektorhelyettes írta alá Brookingsban.
A jövő korszerű épületeiért
Épületgépészeti Szakmai Napot rendeztek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, ahol épületgépészetben érdekelt cégek képviselői mutatták be tevékenységüket, illetve technikai újdonságaikat a hallgatóknak. A csütörtöki rendezvényen a kar együttműködési megállapodást is aláírt a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségével.
Emberek és robotok a Műszaki Karon
Az egészségügyi rehabilitációban segítő robotokról, elektromos hajtású repülőgépekről és a villamosenergia-hálózatok korszerűsítéséről is szó esett a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Mechatronikai Tanszéke, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Elektrotechnika Tudományos Bizottsága által szervezett nemzetközi elektrotechnikai és mechatronikai konferencián csütörtökön.
Ébredezik Komondor, az ország legerősebb szuperszámítógépe
Már a szoftvereket telepítik az 5 petaflops teljesítményű, Komondor nevet viselő szuperszámítógépre a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán lévő Szuperszámítógép Központban. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) új gépe megtízszerezi az itthon elérhető jelenlegi HPC-kapacitást.
Területfejlesztési tudományos együttműködés
Tizenhárom felsőoktatási intézménnyel – köztük a Debreceni Egyetemmel – működik együtt a területfejlesztés jogterületeinek tudományos hátterén a területfejlesztési miniszter. Az erről szóló partnerségi megállapodást a DE részéről Szilvássy Zoltán rektor írta alá.
Inzulinrezisztencia a kutatások középpontjában
Az inzulinrezisztencia számos krónikus betegség kialakulásához vezethet. A Debreceni Egyetem kutatói a Tématerületi Kiválósági Program keretében azt vizsgálták, hogy a kórkép korai felismerésével, annak kezelésével hogyan előzhetők meg a súlyosabb szövődmények. A több mint két évig tartó projekt eredményeit egy keddi konferencián ismertették a kutatásban részt vevő szakemberek.
Pénzügyeinkről a Science Caféban
Mi az a Blokklánc technológia és hogyan alakíthatja a jövőnket? címmel Oláh Norbert, a Debreceni Egyetem Informatikai Kar Számítógéptudományi Tanszék tanársegéde tart előadást a Science Café soron következő rendezvényén.
Történelmi titkok az ókortól napjainkig
Magyar történelem és hagyományok nemzeti gyűjteményeinkben címmel rendezett szakmai konferenciát pénteken a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézete és a karcagi Györffy István Nagykun Múzeum.
DE és Continental – fókuszban a kutatásfejlesztés
A mesterséges intelligencia-alapú szoftverfejlesztések és technológiák területén történő közös oktatási, tudományos és kutatásfejlesztési tevékenységről állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Continetal. A szerződést azt követően írták alá, hogy a nemzetközi vállalat bejelentette, kutató-fejlesztő központot hoz létre Debrecenben.
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok az ETK-n
A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán négy tehetséges hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést, a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A díjazottak közül ketten vették át személyesen oklevelüket a kar dékánjától.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.