12 jan
„Szupertejet” találtak a kutatók
Az A2-es tej az utóbbi évek legnagyobb tejipari innovációja. Az úgynevezett „szupertej” titka, hogy sajátos fehérjeszerkezete miatt kevésbé okoz emésztési panaszokat. A Debreceni Egyetem kutatói azon szarvasmarha fajták feltérképezésébe kezdtek, amelyek ilyen tejet állítanak elő.
11 jan
Toboroz az Egészségügyi Kar
Az online térben mutatja be képzéseit a felvételi előtt álló középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A nyílt napon virtuális sétát tartanak a karon, valamint a leggyakrabban felmerülő kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők.
08 jan
Egyetemi szakembert díjaztak
Bokor Éva, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézet adjunktusa kapta a Zemplén Géza-díjat. Az elismeréssel a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Tudományok Osztálya a szintetikus szerves kémiai kutatásokban kimagasló tevékenységet végző negyvenöt év alatti kutatókat jutalmazza.
Megjelent az Egészségközpont Magazin
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ ismeretterjesztő magazinja ezúttal online formában érhető el. Az ősz-téli lapszámban olvashatnak többek között a koronavírus elleni szerek hatékonyságáról, a családcentrikus koraszülött-ellátásról és a maszk alatti bőrápolásról is.
Itt a vakcina, elkezdődött az oltás
A Debreceni Egyetemre (DE) december 26-án érkezett meg a Pfizer-Biontech koronavírus elleni első adag oltóanyaga. Az intézményben már megkezdték az oltásokat. December utolsó napjaiban 975-en kaphatják meg a vakcinát.
Viszlát 2020! Helló 2021!
Rekordszámú sajtómegjelenése volt az országos és a helyi médiában idén a Debreceni Egyetemnek. A szerkesztőségektől érkező megkeresések többsége a koronavírus járvány és a távolléti oktatás iránt érdeklődött.
2020 a Debreceni Egyetemen
Távoktatás, különleges évzáró, elmaradt yoUDay, online rendezvények, átalakuló betegellátás – a Debreceni Egyetem 2020-as évét is jelentősen átírta a koronavírus-járvány. Visszatekintőnkben az idei év intézményi szempontból legfontosabb történéseit foglaltuk össze.
IK-s kutatók nemzetközi sikere
Az ECMWF nemzetközi meteorológiai központnál nyert ösztöndíjat Baran Sándor egyetemi docens, míg az OCRE felhőtechnológiával foglalkozó konzorcium pályázatán Hajdu András professzor és kutatócsoportja szerepelt eredményesen.
Januártól új vezető a Klinikai Központ élén
Szabó Zoltán egyetemi tanárt, a Sürgősségi Klinika igazgatóját bízta meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának vezetésével Kásler Miklós. A január 1-jétől hatályos kinevezést december 18-án adta át az emberi erőforrások minisztere az intézményvezető részére.
NeurotechEU: elindult a program
A Debreceni Egyetem (DE) oktatói, kutatói és hallgatói közül is sokan követték a nyolc ország vezető felsőoktatási intézményei által az idegtudományok fejlesztésére létrehozott NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nemzetközi, online nyitórendezvényét.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.