A méltóságteljes elmúlásról
Öt éve működik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán a gyógyíthatatlan daganatos betegeket gondozó Hospice-Palliatív és Terápiás Osztály, mely alkalomból az ezzel foglalkozó szakemberek szakmai napon osztották meg a témával kapcsolatos tapasztalataikat Debrecenben.
Százmilliók tudományfinanszírozásra az ÁOK-n
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara saját forrásból évente több száz millió forintos támogatással ismeri el oktatói, kutatói eredményes tudományos munkáját. A kar ezzel is ösztönözni szeretné az orvostudományi kutatásokat, illetve a nemzetközi publikációk megjelentetését.
Látványterveken az UniGreen Hotel
Húsz pályamunka érkezett be a Debreceni Egyetem új – egykori Kartács utcai Parkhotel étterem helyén tervezendő – UniGreen Hotel innovációs oktatószálloda, tankonyha és tanétterem című tervpályázatára. A hotel névhez illően erdei környezetben megvalósuló, innovációs oktatószálloda, tankonyha és tanétterem elősegíti az egészségiparban meghatározó rekreációhoz és turizmushoz kapcsolódó képzések fejlesztését a Debreceni Egyetemen.
Nemzetközi konferencia a Német Lovagrendről
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézetének szervezésében rendezi kétnapos szakmai tanácskozását szeptember 29-30-án az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens (Nemzetközi Történész Társaság a Német Lovagrend kutatására).
Modellváltás után – elnöki értékelés az első évről
Az oktatási, tudományos és innovációs teljesítmények tekintetében a meghatározó európai egyetemek szintjének elérését tűzte ki célul a Debreceni Egyetem, ehhez szükség van az ösztönző rendszerre, és olyan kutatási eredményekre, amelyek a gazdasági szféra számára is hasznosíthatók – fogalmazott Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki a tavaly augusztusi modellváltás óta eltelt egy évet értékelte a Campus Rádión
Lengyel vendégek az Egészségtudományi Karon
A gliwicei Silesian University of Technology Oktatási és Kommunikációs Intézetének professzorai látogattak a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karára. A lengyel delegáció azzal a céllal érkezett, hogy tárgyaljanak a két intézmény közötti oktatási együttműködési lehetőségekről és megismerjék az ETK képzési portfólióját.
Kutatók Éjszakája: fesztiválhangulat a Szolnok Campuson
A legújabb biológiai vizsgálati módszerekről, az egészséges táplálkozáshoz kötődő tévhitekről és az ERASMUS+ ösztöndíjprogram-kínálta lehetőségekről is hallhatnak a Debreceni Egyetem Szolnok Campusára látogatók a Kutatók Éjszakáján. Bemutatkozik az Egészségtudományi és a Gazdaságtudományi Kar, emellett koncertekkel és látványos kísérletekkel is készülnek a szervezők.
Cambridge-i tehetséggondozó programban a TTK hallgatói
Kilenc héten át fejleszthette képességeit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának három hallgatója a Cambridge-i Egyetem képzésén. A debreceniek az elsők, akik Magyarországról bekapcsolódhattak a világ harmadik legrégebbi, folyamatosan működő felsőoktatási intézményének tehetséggondozó programjába.
Életmentőket avatnak a Kutatók Éjszakáján
Nyolc tudományos előadást és számos látványos kísérőprogramot kínál a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozatban a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara Nyíregyházán. Az intézmény célja, hogy felhívja a figyelmet oktatási kínálatára és vonzóvá tegye szakirányú képzéseit a jövő egészségügyi és szociális szakemberei számára.
A tudomány „csodái” a Kutatók Éjszakáján
Aki bepillantana a Sünciklopédiába és a vizek ékszerei közé, kipróbálná a Szociopoly óriástársasjátékot, megismerné a Barátságkönyveket és a Titkok Könyvtárát, részt venne a biomechanikai labortúrán, vagy kíváncsi arra, mi az a 3D pontfelhő – jöjjön el szeptember 30-án a Debreceni Egyetemre, ahol részt vehet a Kutatók Éjszakáján.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.